Spółka w Anglii

Odpowiednikiem polskiej spółki z o.o. jest brytyjska LTD (Limited Company). Odpowiedzialność wspólników spółki LTD jest ograniczona do wysokości ich wkładów. W przypadku członków zarządu odpowiadają oni majątkiem osobistym za zobowiązania spółki, ale mogą oni wyłączyć swoją odpowiedzialność poprzez rozpoczęcie postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego.

Działalnośc gospodarcza w Anglii - podatki w UK - ZUS w Anglii

Większość osób szukających optymalizacji podatkowej korzysta z połączenia spółki LTD zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii i spółki zarejestrowanej w innym kraju gdzie nie występuje opodatkowanie dochodów. Ostateczny efekt takiego połączenia to realny brak opodatkowania dochodów osobistych. Spółka oczywiście jest zobowiązana do opłacania podatku VAT, ale jest on w wysokości 20%.

Dokumentacja

Po zakupie lub założeniu spółki w UK otrzymują państwo Certificate of Incorporation oraz możliwość wydania dokumentów dotyczących proxy management czyli odpowiednika polskiego zarządu powierniczego. Pozwala to Państwu w pełni kontrolować przedsiębiorstwo i wszelkie jego aspekty prawne i podatkowe na odległość. Równocześnie ze zdalnym dostępem do konta w Brytyjskim banku mają Państwo możliwość prowadzenia wszelkich transakcji finansowych online.

 

Zalety spółki w Anglii:

  • obniżony podatek VAT – 20% oraz preferencyjny podatek VAT dla pewnych kategorii produktów (komputery, elektronika),
  • niskie opłaty na ubezpieczenia społeczne za pracowników,
  • dostęp do jednego z największych rynków na świecie,
  • niski podatek od zysków kapitałowych (CIT – capital gains tax) 0d 10% do 18% w zależności od przedmiotu opodatkowania,
  • bardzo czytelne przepisy prawne oraz stabilna sytuacja w zakresie interpretacji podatkowych,