Obniżenie kosztów przy pomocy spółki dla branży IT. Możliwość optymalizacji w branży IT są bardzo proste. Artykuł został przygotowany we współudziale z Wirtualne Biuro Kraków. Jedną z metod jest możliwość wynajmowania domen spółce. Dzięki temu mamy możliwość ograniczenia wydatków związanych z podatkiem od dywidendy. Kolejną korzyścią podatkową jaka się pojawia to możliwość uniknięcia opłaty ZUS ze względu na to, że spółka z wieloma wspólnikami nie jest zobowiązana do opłaty ZUS. Poniżej zamieszczamy proste wyliczenie dzięki, któremu zobaczycie jak możecie skorzystać z optymalizacji podatkowej w tym zakresie. Docelowo można ograniczyć podatki do 12% dla zysków po odjęciu VAT. 

 

Dla przykładu działalność z 100 tys. przychodu rocznie:

 

  • VAT => 24 tys.
  • ZUS => 13 * 1370 zł = 17810
  • PODSTAWA OPODATKOWANIA => (100 tys – 24 tys – 17.810 zł) = 58.190 zł
  • PIT LINIOWY => 58.190 * 19% = 11056 zł

 

ZYSK NETTO PRZEDSIĘBIORSTWA => 47. 134 zł

 

ZYSK NETTO DLA ZOPTYMALIZOWANEJ SPÓŁKI W POLSCE => 66.500 zł

 

RÓŻNICA: 19366 zł

 

Dokładniej:

 

Cypr jest dobrą lokacją dla osób realizujących duże kontrakty lub zajmujących się usługami hostingowymi oraz domenami. Wynika to z preferencji podatkowych. Dla przykładu jedna z największy giełd domen w Polsce – aftermarket.pl jest zarejestrowana na Cyprze.

 

Malta jest świetnym miejscem zwłaszcza dla ludzi z branży kryptowalut oraz usług SaaS.

 

Natomiast jeśli prowadzicie działalność gospodarczą tylko formalnie, ale de facto realizujecie usługi dla jednej firmy sugeruję raczej optymalizację podatkową w Polsce. Wyjątkiem są osoby wystawiające miesięcznie więcej niż 20k w fakturach BRUTTO. Wtedy możliwość rozliczeń są zdecydowanie bardziej korzystne.

 

Wszystko też zależy czy chcecie płacić składki ZUS w Polsce.

 

Z doświadczenia wiem, że restrukturyzacja w spółkę (np. komandytowa połączona ze spółką z o.o.) znacząco ogranicza koszty podatkowe prowadzonej działalności oraz poprawia bezpieczeństwo prawne przedsiębiorcy.

 

Zapraszamy was do kontaktu. Równocześnie w wolnej chwili zerknijcie na ofertę naszego partnera w Krakowie – Wirtualne Biuro Kraków. Oferują oni bardzo dużo usług dzięki, którym macie możliwość sprawnego zorganizowania swojej firmy – Wirtualne Biuro Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *