wirtualne biuro Kraków - Koszt spółki na Słowacji

Jak wiecie ostatnio nawiązaliśmy współpracę z Wirtualne Biuro Kraków. Ze względu na położenie geograficzne otrzymują oni dużo zapytań na temat tego jak można prowadzić biznes na słowacji przy pomocy spółki z o.o. zarejestrowanej na Słowacji. Jeśli interesuje was ta tematyka zapraszamy do lektury naszego artykułu.

 

Koszt spółki słowackiej s.r.o. rejestrowanej do VAT/UE (odpowiednik Sp. z o.o.) wynosi dla 3.300 EUR i obejmuje: cenę spółki, przygotowanie dokumentów sprzedażowych w języku słowackim do zmian organów spółki i opłatę sądową łącznie z zastępstwem przed sądem. Zarazem jesteśmy w stanie przygotować dokumenty sprzedażowe w wersji dwujęzycznej (SK/PL) przy dopłacie 50 EUR. W sytuacji podpisywania dokumentów za granicą (nie w Czechach lub na Słowacji), dodatkowo doliczamy koszty tłumaczeń klauzuli poświadczeń wraz z kosztami poświadczeń podpisów u notariusza. Wyżej podane ceny zawierają opłaty związane ze sprzedażą spółki dla jednej osoby fizycznej. Jeżeli w spółce występuje więcej osób (wspólników i członków zarządu), doliczamy opłaty dodatkowe, w zależności od konfiguracji osobowej. W załączniku przesyłam cennik dodatkowych możliwych opłat.

 

Za siedzibę spółki inkasujemy  zgodnie z cennikiem, który również przesyłam w załączniku. Cena siedziby rozpoczyna się od 35 EUR / 1 miesiąc – opłaca się na rok z góry.

Księgowość spółki prowadzi biuro księgowe na Słowacji, gdzie jest również obsługa polsko-języczna. Cena za prowadzenie księgowości wynosi od 100 EUR / 1 miesiąc. Zaliczka opłaca się na pół roku z góry.

Pakiet obejmuje:

– doradztwo – maksymalnie do 30 min/miesiąc, 

– prowadzenie księgowości – do 15 pozycji księgowych,

– sporządzenie wykazów kontrolnych oraz złożenie deklaracji VAT,

– sporządzenie bilansu rocznego oraz podatku dochodowego.

Przy przekroczeniu pozycji do zaksięgowania dolicza się:

– 1 EUR za każdą dalszą pozycję księgową.

Informacje potrzebne do przygotowania dokumentów: 

 

  1. nazwa spółki (o ile się zmienia),
  2. siedziba (o ile się zmienia),
  3. wspólnik spółki – imię i nazwisko, adres zamieszkania, dzień urodzenia,
  4. członek zarządu – imię i nazwisko, adres zamieszkania, dzień urodzenia, zarząd dokłada zaświadczenie o niekaraniu (maks. 3 m-ce stary),
  5. przedmioty działalności ,
  6. dane kontaktowe – telefon i mail,
  7. który pakiet siedziby Państwo wybiera,
  8. czy dokumenty sprzedażowe mają być dwujęzyczne (SK/PL),
  9. księgowość – czy jest Państwo zainteresowane usługami księgowymi.

 

Podsumowanie kosztów zakupu słowackiej s.r.o. z VAT/UE i siedziby: 

 

– zakup spółki – od 3.300 EUR 

– siedziba na rok z góry – od  420 EUR 

Dodatkowe możliwe opłaty (dokładny cennik w załączniku):

– opracowanie dokumentów sprzedażowych w wersji dwujęzycznej (SK/PL) – 50 EUR

– tłumaczenia przysięgłe z języka polskiego do języka czeskiego – 10 EUR / 1 normostronicę (np. świadectwo niekaralności Prezesa, klauzule poświadczenia notarialnego przy podpisywaniu dokumentów sprzedażowych w Polsce),

– w sytuacji poświadczania dokumentów w Polsce w naszym biurze w Warszawie doliczane są koszty poświadczeń podpisów u notariusza (cca 110 EUR),

– zaliczka na prowadzenie księgowości na pół roku z góry – 600 EUR.

Wyżej podane ceny są cenami netto.

Po otrzymaniu danych do przygotowania dokumentów i opłaceniu zaliczki w kwocie 250 EUR (bądź 1.000 PLN) jesteśmy w stanie przygotować dokumenty sprzedażowe w ciągu 48 godzin. 

 

Wirtualne Biuro Kraków – oferta

Popularność tego biura wynika z bardzo dobrej oferty jaką mają. To nie tylko wirtualne biuro ale także usługi coworkingowe, księgowość i sprzedaż spółek. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *